BBA-5.3.3/3-2017-00008
BBA-5.3.3/3-2017-00008
Az Európai Bűnüldözési Képzési Rendszeren (LETS)
kívüli további képzések
A Nemzetközi Oktatási Központ a Belső Biztonsági Alap„Az Európai Bűnüldözési Képzési Rendszeren (LETS) kívüli további képzések”c. pályázati felhívására 2017 novemberében benyújtott támogatási kérelmét a Felelős Hatóság támogatásra érdemesnek ítélte.
A projekt címe: | Az Európai Bűnüldözési Képzési Rendszeren (LETS) kívüli további képzések |
A projekt azonosítószáma: | BBA-5.3.3/3-2017-00008 |
A projekt időtartama: | 2018. 03. 01. – 2019. 06. 30. |
Támogatás összege: | 27.654.815 Ft |
A projekt rövid összefoglalója:
Uniós szinten kiemelt prioritás a PNR (utasadat) rendszerek kialakítása és az azzal foglalkozó szakemberek kiképzése, ezért a projekt fő célja a PNR adatok feldolgozásában résztvevő állomány (PIU) gyakorlati képzése. A szintén egy korábbi Belső Biztonsági Alap keretében kialakított cyberkabinetben a PNR rendszer oktatási környezetét alakítjuk ki.
A projekt célja:
A projekt keretében nemzetközi (angol nyelvű) képzési anyag kerül kidolgozása a PNR adatok feldolgozására, kezelésére, az adatcsere adatvédelmi, technikai és egyéb jogi kérdéseire, a PIU munkafolyamatokra, a profilkészítésre, és a kapcsolódó elemzési tevékenység hazai és uniós tapasztalataira, az utazástörténeti nyilvántartások használatának tapasztalataira és eredményeire vonatkozóan. Jelen projekt segítségével egy, a PNR adatok felhasználására és kezelésére vonatkozó nemzetközi tudásbázis épülhet ki, amely segíti az utasadatok hatékony feldolgozását, ezáltal jelentősen hozzájárul az Európai Unió és Magyarország biztonságához, valamint a terrorizmus és a bűnözés elleni küzdelemhez. A projekt keretében 180 fő oktatására kerül sor 6 képzés keretében.
Az oktatásokat gyakorlati formában, a magyar utasadat-információs egység által használt alkalmazásokat modellező demóalkalmazásokon, valamint prezentáció keretében tervezzük megvalósítani, lehetőséget biztosítva arra, hogy a résztvevők a működéssel kapcsolatos kérdéseikre választ kapjanak. A képzők képzése oktatások végrehajtása lehetővé teszi a jövőbeli továbbképzések szervezett és minőségorientált végrehajtását.
A projekt eredményei:
A projekt keretében átfogó képzési program került lebonyolításra – az Európában és egyes Európán kívüli, PNR adatfeldolgozást végző ország bevonásával –, amely kiterjedt az utasadat-információs egységek (PIU) operátorai speciális képzésére és az ehhez kapcsolódó oktatási anyagok kidolgozására.
Nemzetközi (angol nyelvű) képzési anyag született a PNR adatok feldolgozására, kezelésére, az adatcsere, adatvédelmi, technikai és egyéb jogi kérdéseire, a PIU munkafolyamatokra, a profilkészítésre és a kapcsolódó elemzési tevékenység hazai és uniós tapasztalataira, az utazástörténeti nyilvántartások használatának tapasztalataira és eredményeire vonatkozóan.
Az oktatásokat gyakorlati formában, a magyar PIU egység által használt egyes alkalmazásokat is bemutató módon, valamint prezentációk keretében valósítottuk meg, lehetőséget biztosítva arra, hogy a résztvevők a működéssel kapcsolatos kérdéseikre választ kapjanak.
Jelen projekt segítségével egy a PNR adatok felhasználására és kezelésére vonatkozó nemzetközi tudásbázis tudott kiépülni, amely segíti az utasadatok hatékony feldolgozását, ezáltal jelentősen hozzájárul az Európai Unió és Magyarország biztonságához, valamint a terrorizmus és a bűnözés elleni küzdelemhez.
A train-the-trainer képzés pedig lehetővé teszi a jövőbeli továbbképzések szervezett és minőségorientált végrehajtását.
Az ezen az oldalon leírtak nem az Európai Bizottság vagy a Belügyminisztérium hivatalos állásfoglalása, sem az Európai Bizottság, sem a Belügyminisztérium nem tehető felelőssé az itt olvasható tartalomért.